Technologia

Produkowane przez nas generatory ultradźwięków typu ULT911A mogą być wyposażone w (kliknij aby dowiedzieć się więcej):

 

Jak działają ultradźwięki?

Prąd wysokiej częstotliwości z generatora mocy jest dostarczany do przetwornika ultradźwięków, którego elementem roboczym są dwie płytki piezoceramiczne. Przetwornik jest przymocowany do dna lub ściany wanny i powoduje drgania, które są przenoszone do cieczy myjącej. Gwałtowne zagęszczenie i rozrzedzenie cieczy powoduje kawitację, która polega na szybkim powstawaniu i zanikaniu mikropęcherzy próżniowych powodujących intensywne lecz kontrolowane odrywanie cząsteczek zanieczyszczeń w całej objętości płynu.

Tak wygląda efekt działania drgań ultradźwiękowych na powierzchni medium myjącego.

 

Zalety mycia ultradźwiękowego

Mycie ultradźwiękowe pozwala osiągnąć maksymalną czystość w krótszym czasie niż mycie metodami konwencjonalnymi, takimi jak mycie ręczne, natryskowe, lub podobne.

Ultradźwięki efektywnie usuwają zanieczyszczenia takie jak: pasty szlifierskie i polerskie, ścierniwo, wiróry i opiłki, smary i emulsje chłodzące. Jakkolwiek kawitacja powodowana przez ultradźwięki oddziaływuje intensywnie to nie powoduje uszkodzeń delikatnych lub skomplikowanych mechanizmów. Mycie wymaga minimalnego nadzoru i może być wykonywane przez niewykwalifikowany personel.

Myjnie ultradźwiękowe mogą być łatwo przystosowane do wykorzystania w produkcji seryjenej przez podłączenie do linii technologicznej.


Budowa przykładowej linii ultradźwiękowej

 

 1. panele ultradźwiękowe
 2. grzałki
 3. powietrze
 4. zespół wentylacyjny i grzałek
 5. skropliny
 6. spust do kanalizacji
 7. pompy spłukiwania
 8. manipulator
 9. olej
 10. stanowisko mycia ręcznego długich elementów
 11. stanowisko kondenstacji
 12. kondensant

 

kliknij aby zobaczyć działające urządzenie

 

 

Zakład Urządzeń Elektronicznych
"ULTRON, ul. Olsztyńska 66,
11-001 Dywity/Olsztyn,
tel: 89 511 94 60

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.