Aktualności

21 III 2018

Nowe urządzenia w naszej ofercie

Informujemy, że rozpoczęliśmy produkcję oraz sprzedaż nowych urządzeń:

 

 

 

 

 

 

 

  1. Specjalistyczna myjka do mycia elementów wyprodukowanych (wydrukowanych) przy pomocy drukarek 3D. Robocza nazwa: UN-500M 3D printer.

 

Opis urządzenia:

 

Myjka wykorzystuje specjalnie dobraną sekwencję operacji. Są to: mycie natryskowe, zanurzeniowe mycie ultradźwiękowe, mycie natryskowe czystą wodą, suszenie powietrzem pod ciśnieniem. W trakcie wszystkich procesów element jest w ciągłym ruchu obracając się.

Opracowana technologia zastąpi obecnie stosowane różne metody z zastosowaniem specjalnych płynów przy użyciu np. myjek natryskowych, skrawania czy mikropiaskowania.

Metody te jednak nie zapewniają czystości niezbędnej w przypadku zastosowań medycznych czy precyzyjnych, a dodatkowo techniki kontaktowe, nie są rozwiązaniem optymalnym, ale złem koniecznym do zaakceptowania.

Zgodnie z opinią o innowacyjności dodatkowym sposobem wykorzystania myjek do elementów oczyszczania detali 3D będzie ich wykorzystanie do oczyszczania modeli ludzkich narządów służących na razie,  jako modele wykorzystywane przez lekarzy w procesie przygotowania do skomplikowanych operacji czy producentów, ale również przy wytwarzaniu implantów, np. kostnych, aparatów słuchowych. Opracowana technika działania tych urządzeń zapewni bardzo dokładne usunięcie pozostałości po druku w postaci przywartego do elementu proszku, opiłków, trocin czy wiórów, a także innych pozostałości poprodukcyjnych w sposób zapewniający wymagana czystość i higienę, a nawet sterylność niezbędną w przypadku zastosowania w medycynie.

Urządzenie może być również wykorzystywane do mycia głowic drukarek 3D.

 

 

  1. Ultradźwiękowa, przestrzenna głowica mozaikowa przeznaczona do czyszczenia studni głębinowych. Robocza nazwa: UWG-1000.

 

Opis urządzenia:

 

            Urządzenie, które wykorzystuje zjawisko kawitacji powoduje powstanie gwałtownej fali uderzeniowej na skutek implozji pęcherzyków gazu rozpuszczonego w wodzie. Chwilowe temperatury mogą osiągnąć wartość 5000K, a ciśnienia 100MPa.  Zwielokrotnione dzięki zastosowaniu wielu głowic ustawionych w wielu kierunkach zjawisko powoduje wyjątkowo skuteczne usuwanie powstających na ściankach studni zanieczyszczeń. Technologia ta jest nisko inwazyjna i nie oddziałuje na konstrukcję studni. Głowica zastępuje technologie tradycyjne, czyli mycie natryskowe czy mycie z zastosowaniem detergentów, które powodują długoterminowe wyłączenie studni z użytku, w przeciwieństwie do ultradźwiękowej głowicy skonstruowanej i wyprodukowanej przez nasza firmę, która zapewnia możliwość korzystania ze studni bezpośrednio po czyszczeniu.

 

 

Zapraszamy do składania zapytań.

 

Zakład Urządzeń Elektronicznych
"ULTRON, ul. Olsztyńska 66,
11-001 Dywity/Olsztyn,
tel: 89 511 91 61

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.